| Make | Fiat |
|---|---|
| Model | Doblo |
| Model Variant | Pickup 1.3 Dropside Manual Diesel |
| Mileage | 130956 |
| Year | 2013 |
| Number of Owners | 8 |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Body Type | Pickup |
| Doors | - |
| Colour | White |
| Load Length | - |
|---|---|
| Length | 4965 mm |
| Height | 1845 mm |
| Width | 1872 mm |
| Wheelbase | - |
| Number of Gears | 5 |
|---|---|
| Number of Axles | 2 |
| Driving Axle | Front Wheel Drive |
| BHP | 90 |
| Torque | 147.5 |
| Engine Size | 1.3 cc |
| Acceleration | - |
| Top Speed | 10 mph |
| Gross Vehicle Weight | 2430 kg |
|---|---|
| Kerb Weight | - |
| Payload Weight | 1000 kg |
| Gross Train Weight | - |
| 6 Months | 12 Months |
|---|---|
| £198 | £360 |