RENAULT MASTER dCi 35 Business 2.3 L2 MWB PANEL VAN - WHITE
Only 21k Miles - Very Tidy Van Inside & Out - Bodywork In Great Condition - Good Tyres All Round - 3m Load Length - 1.82m Loading Height - 2 Working Light In Load Area - Bluetooth Connectivity - Plylined - 8 Tie Down Points - ECO Mode - 6 Speed - 3 Seats - Electrics Windows & Mirrors - USB Port - 12v Charging Port - MOT Jan 2027
This Vehicle will Receive Our 120 Point Inspection and Service Prior Sale So You Can Buy With Confidence – A 6 Month Warranty is Included with Extended Warranties Available - We Also Offer Very Competitive Finance Packages Starting from 10.9% APR - Call us to Speak to a Finance Expert or Visit Our Website to Self-Quote and Make an Application Using Our Easy E-Click System.
| Make | Renault |
|---|---|
| Model | Master |
| Model Variant | dCi 35 Business 2.3 L2 H2 MWB PANEL VAN - WHITE |
| Mileage | 21861 |
| Year | 2022 |
| Number of Owners | 2 |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Body Type | Panel Van |
| Doors | 3 |
| Colour | Mineral White |
| Load Length | - |
|---|---|
| Length | 5575 mm |
| Height | 2499 mm |
| Width | 2070 mm |
| Wheelbase | MWB |
| Number of Gears | 6 |
|---|---|
| Number of Axles | 2 |
| Driving Axle | Front Wheel Drive |
| BHP | 133 |
| Torque | 266.2 |
| Engine Size | 2.3 cc |
| Acceleration | - |
| Top Speed | 94 mph |
| Gross Vehicle Weight | 3500 kg |
|---|---|
| Kerb Weight | 2021 kg |
| Payload Weight | 1479 kg |
| Gross Train Weight | - |
| 6 Months | 12 Months |
|---|---|
| £198 | £360 |
Vehicle Enquiry