| Make | Toyota |
|---|---|
| Model | PROACE CITY |
| Model Variant | BlueHDi Icon Short Panel Van 5dr Diesel Manual SWB Euro 6 (s/s) (100 bhp) L1 |
| Mileage | 113663 |
| Year | 2022 |
| Number of Owners | 2 |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Body Type | Panel Van |
| Doors | 5 |
| Colour | White |
| Load Length | - |
|---|---|
| Length | 4403 mm |
| Height | 1880 mm |
| Width | 1848 mm |
| Wheelbase | SWB |
| Number of Gears | 6 |
|---|---|
| Number of Axles | 2 |
| Driving Axle | Front Wheel Drive |
| BHP | 100 |
| Torque | 184.4 |
| Engine Size | 1.5 cc |
| Acceleration | 11.5 |
| Top Speed | 102 mph |
| Gross Vehicle Weight | 2370 kg |
|---|---|
| Kerb Weight | 1383 kg |
| Payload Weight | 986 kg |
| Gross Train Weight | - |
| 6 Months | 12 Months |
|---|---|
| £198 | £360 |
Vehicle Enquiry