VAUXHALL COMBO TURBO D 2000 SPORTIVE 1.5 L1 H1 SWB PANEL VAN - GREY
Cruise Control - Air Conditioning - Euro 6 - 66k Miles - Cruise Control - Rhino Roof Bars - DAB Radio - Rear Parking Sensors - Auto Stop/Start - Heated Mirrors - Tow Bar & Electrics - Working Light In Load Area - Automatic Ligts - Bluetooth Connectivity - 5 Speed - USB Port - 12v Charging Port - 2 Remote Keys
This Vehicle will Receive Our 120 Point Inspection and Service Prior Sale So You Can Buy With Confidence – A 6 Month Warranty is Included with Extended Warranties Available - We Also Offer Very Competitive Finance Packages Starting from 10.9% APR - Call us to Speak to a Finance Expert or Visit Our Website to Self-Quote and Make an Application Using Our Easy E-Click System.
If you have any questions on this vehicle or any other please call our Sales office on 01664 563275. We are open for viewings 8am-6pm Monday to Friday and Saturday 9am-1pm. No appointment is necessary however we would advise calling to avoid disappointment. We look forward to hearing from you!
| Make | Vauxhall |
|---|---|
| Model | Combo |
| Model Variant | Turbo D 2000 Sportive 1.5 L1 H1 SWB PANEL VAN - GREY |
| Mileage | 66867 |
| Year | 2020 |
| Number of Owners | 2 |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Body Type | Panel Van |
| Doors | 4 |
| Colour | Grey |
| Load Length | - |
|---|---|
| Length | 4403 mm |
| Height | 1860 mm |
| Width | 2107 mm |
| Wheelbase | SWB |
| Number of Gears | 5 |
|---|---|
| Number of Axles | 2 |
| Driving Axle | Front Wheel Drive |
| BHP | 99 |
| Torque | 184.4 |
| Engine Size | 1.5 cc |
| Acceleration | 10.8 |
| Top Speed | 106 mph |
| Gross Vehicle Weight | 1985 kg |
|---|---|
| Kerb Weight | 1320 kg |
| Payload Weight | 665 kg |
| Gross Train Weight | - |
| 6 Months | 12 Months |
|---|---|
| £198 | £360 |
Vehicle Enquiry