| Make | Vauxhall |
|---|---|
| Model | Movano |
| Model Variant | - |
| Mileage | 255000 |
| Year | 2005 |
| Number of Owners | 6 |
| Vehicle Fuel Type | Diesel |
| Body Type | Tipper |
| Doors | - |
| Colour | Green |
| Load Length | - |
|---|---|
| Length | - |
| Height | - |
| Width | 1990 mm |
| Wheelbase | - |
| Number of Gears | 5 |
|---|---|
| Number of Axles | 2 |
| Driving Axle | - |
| BHP | 999 |
| Torque | 7373.9 |
| Engine Size | 2.5 cc |
| Acceleration | - |
| Top Speed | - |
| Gross Vehicle Weight | 3500 kg |
|---|---|
| Kerb Weight | - |
| Payload Weight | 1921 kg |
| Gross Train Weight | - |
| 6 Months | 12 Months |
|---|---|
| £- | £- |
Vehicle Enquiry